Yabancı öğrenciler  için Türkiye  üniversite eğitimi

Türkiye de Dünya Sıralamasında ilk 1000 içinde 22 üniversitesi bulunmaktadır. Türkiye de üniversiteler belli kriterlerde ilk 1000 e girmemesine rağmen. Ünversite bölümler sıralamasında Dünya da ilk 100  de 12 bölüm. İlk binde 45 program bulunmaktadır. TIP , İşletme, Mühendislik gibi bölümlerde Türkiye hem ekonomik hemde güzel imkanlar sunmaktadır. Ayrıca misafir seven bir halkı ile Türkiye aslında tam bir öğrenci cennetidir.

Türkiye de yabancı öğrenciler için üniversite ücretleri yıllık 2500 TL ile 25 bin dolar arasında değişmektedir. Ayrıca Türkiye yabancı öğrencilere yurt imkanları sunmaktadır.

Türkiye Üniversitelerine giriş için SAT veya ACT sınavları en yaygın öğrenci kabul sınavlarıdır. Bunun dışında her Türk üniversitesinin kendisinin yaptığı YÖS sınavları mevcuttur. Ayrıca İTU gibi üniversiteler SAT Math 2 ve SAT Physics gibi sınavları da istemektedir. Hacettepe Universitesi Tıp  fakültesi gibi bölümler ise SAT Sınavının yanında A-LEVEL - AP veya IB puanları da istemektedir.

SAT - ACT - YÖS gibi sınavlar ile girebilmek için kesinlikle Türk Vatandaşlığı olmaması zorundadır.

Robert Öğrencilerinde başarı da özel Veritas olarak Yabancı Uyruklu öğrencilerin her türlü başvuru süreçlerini yapıyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayınız  Veritas Eğitim Danışmanlık için 08505328787 arayınız  

YORUMLAR SORULARINIZ ve YANITLAR

Comments

Write A Comment

 
 
 
 
 
Contact Information
Join our mailing list

Please enter your details

Newsletter: Name Email :